Sİ-fu Mustafa Şanalan

1972 yılında İstanbul’da dogdu. İlk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 11 yaşında ruhsal içsel gelişim olarak Hatha Yoga’ya (bedensel duruş tekniklerine ) başladı. 14 yaşında İstanbul Beşiktaş’ta Wodoryou Spor Merkezi’nde ( Ewto ) Wing Tsun ile tanıştı.

Sifu Mustafa Şahin yönetiminde derslere katılım sağladı. 1987 yılında Şile’de yaz kampında Tai Chi Chuan üstadı Dr. Toong Hoca ile tanıştı. Yang stili long form chi kung ve push hand iten eller tekniklerini kademeli olarak öğrendi. Yıllar içerisinde Tai Chi nefes tekniklerinden etkilenerek Hatha Yoga praogramını nefes diyagramı ile birleştirerek reo organize edip Kuantum Nefes Yogayı program haline getirdi.

Bu yaştan itibaren düzenli prana nefes ile hem ders hem de medite çalışmalarını güncelleştirdi. Wing tsun çalışmalarına Bayrampaşa ve Ümraniye’de devam etti. Askerden sonra mana aleminden aldığı işaret üzerine Sibirya steplerinde Hoca Ahmet Yesevi Horasani dergahına hicret etti.

2008 yılında kendi dojosunu okulunu resmi olarak açtı aynı yıl insinasyon çalışmaları için Hindistan ve Tibete gitti buradan edindiği nefes ve chi uyumunu deneyimledi.

2012 yılında ilk kitabı olan Hubb ul aşkı adlı eserini çıkarttı aşkındanlık üzerine ilham aleminden terennüm eden eserini daha sonra insan alem içinde , ayn şın kaf , ve Aşkı fena fillah eserleri takip etti.

Sakarya Üniversite’sinden ( BESYO ) 2014, 2015 ve 2017 yıllarında sırasıyla 1.,2. Ve 3.kademe resmi antrenör diplomasını aldı. 2016 yılında Avcı Wing Tsun’ da . kendisine Si-fu ustalığı layık görüldü.

Yıllarca emek verdiği emek gördüğü büyük usta Si-gung Salih Avcı Wing Tsun Organizasyonundan 2019 yılında ayrılma kararı aldı. Aynı yıl birikim tecrübesiyle ahlak erdem irfan realitesiyle kendi akedemisi olan Tao Spor Akademi’yi kurdu.

Bünyesinde Tao Wing Tsun Kung-fu, Kuantum Nefes Yoga ve Tai Chi Chuan Yang ve Chen Stili dersler vermekte olup, çalışmalarına içe dönüş, kendini bilme, kendini tanıma ülküsü ile insanlığa savaş sanatları dahilinde sağlık, şifa , bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi, yüksek kardio visküler çalışma güçlü bir beden zihin hislerin oluşmasına vesile olma şiarında bütünün hayrına olan çalışmalarına devam etmektedir.

Sizleri de mutlu, huzurlu, bilinçli bu farkındalık içerisinde aramızda görmek isteriz.

Mustafa ŞANALAN

uzaktan eğitim

Uzaktan eğitim seçeneklerimiz için tıklayınız.

Uzaktan Eğitim