Bayanlar için Tao Wing Tsun

Dünyada ve ülkemizde Bayanlar, insan hayatının güzelliklerini temsil etmelerine rağmen sıklıkla kötü muameleye maruz kalabilmektedirler. Taciz veya kapkaççıların gadrine uğrama ihtimali her geçen gün daha da artmaktadır.

Özellikle fiziksel olarak erkeklere oranla daha zayıf olmaları ve hamilelik gibi diğer halleri de eklenince zayıflıkları, hareket kabiliyetlerinin azalması ve kendilerinin savunabilmelerinin güçleşmesi nedenleri ile, kötü maksatlı kişiler için daha kolay hedef olabilmektedirler. Bu nedenle bir saldırıya uğrama ihtimalleri pek çok açıdan bir erkeğe göre daha fazla olabilmektedir.

Tao Wing Tsun  (WT), kaba kuvvet gerektirmez ve fiziksel güce dayalı değildir. Bu noktada bayanların ihtiyacına en iyi cevap veren savunma sanat Tao Wing Tsun’ dir. Bunun yanısıra, her fiziki durumda kişiye kendini en iyi nasıl koruyacağını öğretir. Bu sebeple her durumda korunabilmek için Taoı Wing Tsun öğrenilmesi ihtiyaç haline gelmektedir.

Chi Sau his antrenmanları Tao Wing Tsun nin özünü oluşturmaktadır. Bu antrenman formu dokunsal refleksleri artırmaktadır. En zor durumda  bile hisse dayalı reflekslerle otomatik cevaplar verilir. Bayanlar adale kuvvetine erkeğe oranla daha az başvurduğu için hisse dayalı refleksler daha kolay çıkmaktadır. Bu refleksler sayesinde, çok seri şekilde  kendilerini savunabilmektedirler.

Tao Wing Tsun çalışmaları, kilo sorununu da etkili şekilde çözmektedir. Tüm beden antrenman yaptığı için komple bir toparlanma ve forma giriş sözkonusu olur. Özellikle selülit gibi bölgesel bozukluklar da ciddi şekilde düzelir veya oluşması engellenir. Program, kilo vermek ve takiben ideal kilonun korunması için çok uygundur.

Son söz olarak da şunu söyleyebiliriz ki; Tao Wing Tsun nin bayanlara uygunluğu tarihinde saklıdır. WT sanatının kurucusu ve ilk öğrencisi Ng Mui ve Yim WingTsun adında iki bayandır.

Tüm bunlar gösterir ki; Tao Wing Tsun, bayanların kendilerini koruyabilmeleri için en ideal, formda ve fit bir vücut sahip olabilmeleri için alternatif ve etkili Doğal bir sistemdir.

uzaktan eğitim

Uzaktan eğitim seçeneklerimiz için tıklayınız.

Uzaktan Eğitim